-
Kjærlighet og mangfold i Hábmer-Hamarøy
Tradisjonen tro feirer vi kjærlighet og mangfold i Hábmer-Hamarøy. Regnbueflaggene er heist ved kommunehuset og flere andre steder i kommunen i hele juni, og Hamarøy Pride ble markert med parade fra Oppeid og appeller i Hamsunsenteret mandag denne uka. Dette er femte gang vi feirer Pride.
Torsdager på biblioteket: Yoga
Som en del av folkehelseuka blir det yoga på biblioteket!Torsdag 12. september klokken 18.00 leder Regina Stier en rolig yogaøkt som alle kan være med på. Ta gjerne med matte og pledd.
Tilbudet er gratis og alle er velkommen!
Del på:
-
Hamsundagene 2026
4. – 7. august blir det igjen litteratur og - kulturfestival i Hamarøy, men ingen festival uten frivillige!
-
Ny styreleder i Hamarøy frivilligsentral
På årsmøtet til Hamarøy frivilligsentral 22. april 2026 ble Solveig Hirsch valgt som ny styreleder.
-
Åpent møte om kommunes frivilligstrategi
I forbindelse med arbeidet med ny frivilligstrategi inviterer Hábmera suohkan-Hamarøy kommune representanter fra frivilligheten til et åpent innspillsmøte. Møtet finner sted på Ulvsvåg gjestgiveri onsdag 8. april 2026, kl. 18.00 - 20.00.
-
Årsmøte i Hamarøy frivilligsentral
22. april 2026 kl.: 18:00 i Kraftstasjonen, Hamarøyhallen.