-
Årsmøte i Hamarøy frivilligsentral
26. mai 2025 kl.: 18:00 i Kraftstasjonen, Hamarøyhallen.
Besøksvenn ønskes!
Det er flere i kommunen som ønsker seg en besøksvenn, noen som kan stikke jevnlig innom og si hei.Kunne du tenke deg å bruke litt av din tid til glede for noen andre?
Det er en eldre herre og flere damer som ønsker seg besøksvenn, noen som kan stikke jevnlig innom og snakke litt. Besøksvennen og den som får besøk bestemmer hva de skal gjøre. De går turer eller gjør andre sosiale aktiviteter - eller treffes bare for å prate. Den faste kaffekoppen med en besøksvenn er en verdi som vanskelig lar seg måle. Det er mange eldre i Hamarøy som ønsker seg besøksvenn.
Å være besøksvenn er enkelt. Du trenger bare å gjøre noe du liker. Sammen med en som ønsker at du er der.
I all aktivitet der personer i risikogruppe i forbindelse med Covid-19 inngår, er det særlig viktig å sørge for at man overholder regler om hygienetiltak og avstand. Dette snakker vi mer om ved eventuelt oppstart av besøk.
Meld din interesse her! Fyll ut skjemaet nedenfor, så tar vi kontakt.
Del på:
-
Frivillige sjåfører ønskes til Ándáris bussa - Andreas buss
For å sikre at våre barn og unge kan delta på fritidsaktiviteter, trenger vi frivillige sjåfører til å kjøre Ándáris bussa – Andreas buss.
-
Gruppereise til Kreta høsten 2025
Frivilligsentralene i Salten arrangerer to-ukers gruppereise til Platanias, Kreta fra 13.-27. september 2025.
-
Friluftslivets år: Hele Norge båler
Friluftslivets år åpnet med Hele Norge båler lørdag 18. januar. Det var flere trivelige bålstunder samtidig i Hábmer - Hamarøy
-
Julefeiring for alle i Hábmer - Hamarøy 2024!
For tredje året på rad ble det arrangert julefeiring for alle, på selve julaften. Med åpen kafé på formiddagen, og felles julemiddag med både kjøtt, fisk og vegetar og ikke minst dessert på ettermiddagen.