-
Gratis soppkurs for nybegynnere på soppens dag 7. september
I forbindelse med friluftslivets år 2025 og friluftslivets uke arrangerer Hamarøy Frivilligsentral og Salten Friluftsråd gratis soppkurs for nybegynnere på soppens dag søndag 7. september.
Mihá kulturfest
Fra 26. til 29. mars blir det kulturfest i Hamarøy, og alle er velkommen til å være med!Árran, Hamsunsenteret, Kulturskolen/Hábmer kommune og frivilligsentralen ønsker lag, foreninger og andre velkommen til å være med å lage Mihá kulturfest for å feire nye Hábmer 26.-29.mars 2020. Vi ønsker å fylle grendehus, samfunnshus, Árran, Hamsunsenteret, skoler, spiseplasser/drikkeplasser/gjestgiverier- og andre hus i hele kommunen med kulturaktiviteter.
Kanskje vil noen lage et nytt arrangement i denne anledning, eller kanskje har noen et arrangement som kan flyttes til denne uken – slik at vi sammen kan lage en heidundranes kulturfest med alt det fine som allerede eksisterer.
Idéen med festivalen er å forene tankene bak Mihá-konserten og Vi e her/mij lip dáppe-prosjektet: Vi er stolte av det mangfoldet av folk, historier og kulturuttrykk som finnes her, og dette vil vi vie en langhelg til å vise fram og feire – det være seg konserter, fortelling, utstilling, forestilling, foredrag eller annet.
De som ønsker å være med på å fylle hele kommunen med aktivitet under kulturfesten: Send e-post til post@hamaroy.frivilligsentral.no med info om arrangementet, og hvor og når dere ønsker å ha det eller meld inn her:
Del på:
-
Nye politiske representanter i styret til Hamarøy frivilligsentral
Under kommunestyret 19. juni 2025 ble det valgt nye politiske representanter for styret i Hamarøy frivilligsentral for perioden 2025 - 2027.
-
PRIDE 2025 i HÁBMER - HAMARØY
Det ble en fantastisk Pride-markering i Hábmer - Hamarøy 2025! Selv om det var overskyet og grått ute så farget alle som markerte Pride opp hele Oppeid i regnbuens farger. Forsidefoto: Bård Eriksen/NordSalten Avis
-
Bli med å feir at Hábmer - Hamarøy er nest beste friluftslivskommune i landet!
Hamarøy kommune havnet nylig på andreplass i den nasjonale kåringen av årets friluftslivskommune. For å feire dette flotte resultatet inviterer Hamarøy kommune og Salten friluftsråd til feiring og fellestur til Jensvasskollen den 17. juni fra kl. 18.00.
-
PRIDE 2025 i HÁBMER - HAMARØY
Bli med å feir Pride mandag 16. juni! Hábmera nuorajráde - Hamarøy ungdomsråd i samarbeid med Hamarøy frivilligsentral og Hábmera suohkan - Hamarøy kommune inviterer til Pride-markering i Hábmer-Hamarøy!