-
Påmelding til Ándáris bussa - Andreas buss mandag 24.03.2025
Ándáris bussa - Andreas buss kjører fra Hamarøyhallen på Oppeid når volleyball-trening er ferdig kl 21:30 på mandag 24.03.25. Bussen kjører til Drag.
Ukens framsnakkere: Elevtjenesten ved Knut Hamsun videregående skole
Hvorfor er Hábmer/Hamarøy det beste stedet å bo? Det ønsker lokale ildsjeler som står bak initiativet å sette ord på.Elevtjenesten ved Knut Hamsun videregående skole ble framsnakket av russen 2020, og Siv-Elin Øvrevold og Bernth Christian Leivseth sender stafettpinnen videre til Hamarøy kulturskole:
"Først må vi ærbødigst få takke Hamarøyrussen 2020 for nominasjonen i framsnakkingsstafetten. Det er en stor ære å få en slik oppmerksomhet fra ungdommene!
Siden vi har mottatt stafettpinnen vil vi videresende den til Hamarøy kulturskole. De jobber på tvers av de gamle kommunegrensene, og de jobber utrettelig med å opprettholde kulturen og musikken her, spesielt med barn og unge. Vi mener dette er den mest inkluderende arenaen i Hamarøy. Vi vil berømme rektor og deres ansatte for den utrettelige innsatsen for å skape ny kultur og musikk."
Del på:
-
Frivillige sjåfører ønskes til Ándáris bussa - Andreas buss
For å sikre at våre barn og unge kan delta på fritidsaktiviteter, trenger vi frivillige sjåfører til å kjøre Ándáris bussa – Andreas buss.
-
Gruppereise til Kreta høsten 2025
Frivilligsentralene i Salten arrangerer to-ukers gruppereise til Platanias, Kreta fra 13.-27. september 2025.
-
Friluftslivets år: Hele Norge båler
Friluftslivets år åpnet med Hele Norge båler lørdag 18. januar. Det var flere trivelige bålstunder samtidig i Hábmer - Hamarøy
-
Julefeiring for alle i Hábmer - Hamarøy 2024!
For tredje året på rad ble det arrangert julefeiring for alle, på selve julaften. Med åpen kafé på formiddagen, og felles julemiddag med både kjøtt, fisk og vegetar og ikke minst dessert på ettermiddagen.