-
Nye politiske representanter i styret til Hamarøy frivilligsentral
Under kommunestyret 19. juni 2025 ble det valgt nye politiske representanter for styret i Hamarøy frivilligsentral for perioden 2025 - 2027.
Ukens framsnakkere: Elevtjenesten ved Knut Hamsun videregående skole
Hvorfor er Hábmer/Hamarøy det beste stedet å bo? Det ønsker lokale ildsjeler som står bak initiativet å sette ord på.Elevtjenesten ved Knut Hamsun videregående skole ble framsnakket av russen 2020, og Siv-Elin Øvrevold og Bernth Christian Leivseth sender stafettpinnen videre til Hamarøy kulturskole:
"Først må vi ærbødigst få takke Hamarøyrussen 2020 for nominasjonen i framsnakkingsstafetten. Det er en stor ære å få en slik oppmerksomhet fra ungdommene!
Siden vi har mottatt stafettpinnen vil vi videresende den til Hamarøy kulturskole. De jobber på tvers av de gamle kommunegrensene, og de jobber utrettelig med å opprettholde kulturen og musikken her, spesielt med barn og unge. Vi mener dette er den mest inkluderende arenaen i Hamarøy. Vi vil berømme rektor og deres ansatte for den utrettelige innsatsen for å skape ny kultur og musikk."
Del på:
-
PRIDE 2025 i HÁBMER - HAMARØY
Det ble en fantastisk Pride-markering i Hábmer - Hamarøy 2025! Selv om det var overskyet og grått ute så farget alle som markerte Pride opp hele Oppeid i regnbuens farger. Forsidefoto: Bård Eriksen/NordSalten Avis
-
Bli med å feir at Hábmer - Hamarøy er nest beste friluftslivskommune i landet!
Hamarøy kommune havnet nylig på andreplass i den nasjonale kåringen av årets friluftslivskommune. For å feire dette flotte resultatet inviterer Hamarøy kommune og Salten friluftsråd til feiring og fellestur til Jensvasskollen den 17. juni fra kl. 18.00.
-
PRIDE 2025 i HÁBMER - HAMARØY
Bli med å feir Pride mandag 16. juni! Hábmera nuorajráde - Hamarøy ungdomsråd i samarbeid med Hamarøy frivilligsentral og Hábmera suohkan - Hamarøy kommune inviterer til Pride-markering i Hábmer-Hamarøy!
-
Årsmøte i Hamarøy frivilligsentral
26. mai 2025 kl.: 18:00 i Kraftstasjonen, Hamarøyhallen.