-
Malvin Eriksen og Tove Anita Langmo får Frivillighetsprisen 2025
Frivillighetsprisen 2025 ble utdelt på siste kommunestyremøte i år. Årets vinnere av frivillighetsprisen er Malvin Eriksen og Tove Anita Langmo for deres mangeårige og utrettelige innsats for Drag Svømmeklubb og lokalsamfunnet.
Ukens framsnakkere: Elevtjenesten ved Knut Hamsun videregående skole
Hvorfor er Hábmer/Hamarøy det beste stedet å bo? Det ønsker lokale ildsjeler som står bak initiativet å sette ord på.Elevtjenesten ved Knut Hamsun videregående skole ble framsnakket av russen 2020, og Siv-Elin Øvrevold og Bernth Christian Leivseth sender stafettpinnen videre til Hamarøy kulturskole:
"Først må vi ærbødigst få takke Hamarøyrussen 2020 for nominasjonen i framsnakkingsstafetten. Det er en stor ære å få en slik oppmerksomhet fra ungdommene!
Siden vi har mottatt stafettpinnen vil vi videresende den til Hamarøy kulturskole. De jobber på tvers av de gamle kommunegrensene, og de jobber utrettelig med å opprettholde kulturen og musikken her, spesielt med barn og unge. Vi mener dette er den mest inkluderende arenaen i Hamarøy. Vi vil berømme rektor og deres ansatte for den utrettelige innsatsen for å skape ny kultur og musikk."
Del på:
-
Julefeiring for alle 2025
Til alle som synes julaften kan være en kjip dag, ikke har kjøpt ribbe eller rett og slett ønsker å feire julaften sammen med andre: Velkommen til julefeiring for alle på Møteplassen!
-
Hvem fortjener Frivillighetsprisen 2025?
Nå kan du nominere kandidater til årets Frivillighetspris. Frist er 20. november.
-
Møteplassen (gratiskafé på HIS) åpner igjen
Møteplassen åpner torsdag 30. oktober og er åpent på torsdager fra kl 17:00 til 19:00.
-
Bli med-dagen gjennomført
Hábmera suohkan - Hamarøy kommune og Hamarøy Frivilligsentral arrangerte for første gang "Bli med-dagen" sammen med lag og foreninger i Hamarøyhallen 9. oktober 2025.