-
Kjærlighet og mangfold i Hábmer-Hamarøy
Tradisjonen tro feirer vi kjærlighet og mangfold i Hábmer-Hamarøy. Regnbueflaggene er heist ved kommunehuset og flere andre steder i kommunen i hele juni, og Hamarøy Pride ble markert med parade fra Oppeid og appeller i Hamsunsenteret mandag denne uka. Dette er femte gang vi feirer Pride.
Ukens framsnakkere: Arnt-Gustav og Svein Hilling
Hvorfor er Hábmer/Hamarøy det beste stedet å bo? Det ønsker lokale ildsjeler som står bak initiativet å sette ord på.Arnt-Gustav og Svein på Innhavet ble framsnakket av Kuldeep Singh på Hamarøy shoppingsenter, og de sender stafettpinnen videre til Knut Ivar og Kurt ved Norsdalten Blikk AS på Ness:
"Tusen takk til en god kollega Kuldeep Singh for rosende omtale, - og som selv har stått for en imponerende innsats/utvikling av sin forretningsvirksomhet på Oppeid. Vi ønsker ham og familien all lykke videre.
Vi ønsker å framsnakke en familiebedrift: Nordsalten Blikk AS på Ness v/Knut Ivar og Kurt Eliassen. Selskapet ble etablert som aksjeselskap i 2008, men ble startet som enkeltmannsforetak allerede i 1997. Foruten husbygging (nybygg) og rehabilitering, tilbyr de også blikkenslagerverksted og bygningstjenester.
Vi har i mange år hatt et enestående samarbeide med denne bedriften, i forbindelse med til dels store og utfordrende vedlikeholds- og restaureringsarbeider ved vår bedrift, og vi beundrer deres effektivitet og pågangsmot. Med sine allsidige fagkunnskaper innen byggefaget, representerer de en stor og viktig ressurs for hele kommunen.
Vi vet vi har mange med oss når vi nå framsnakker denne familiebedriften, idet vi ønsker Knut Ivar og Kurt lykke til videre!"
Del på:
-
Hamsundagene 2026
4. – 7. august blir det igjen litteratur og - kulturfestival i Hamarøy, men ingen festival uten frivillige!
-
Ny styreleder i Hamarøy frivilligsentral
På årsmøtet til Hamarøy frivilligsentral 22. april 2026 ble Solveig Hirsch valgt som ny styreleder.
-
Åpent møte om kommunes frivilligstrategi
I forbindelse med arbeidet med ny frivilligstrategi inviterer Hábmera suohkan-Hamarøy kommune representanter fra frivilligheten til et åpent innspillsmøte. Møtet finner sted på Ulvsvåg gjestgiveri onsdag 8. april 2026, kl. 18.00 - 20.00.
-
Årsmøte i Hamarøy frivilligsentral
22. april 2026 kl.: 18:00 i Kraftstasjonen, Hamarøyhallen.