-
Gratis soppkurs for nybegynnere på soppens dag 7. september
I forbindelse med friluftslivets år 2025 og friluftslivets uke arrangerer Hamarøy Frivilligsentral og Salten Friluftsråd gratis soppkurs for nybegynnere på soppens dag søndag 7. september.
Frivillighetens år 2022
Nå kan lag og foreninger få inntil 25.000,- i støtte til å arrangere Vår dag og feire frivilligheten. Søknadsfrist: 7. februar.Bli med å feire Frivillighetens år!
Lag og foreninger kan få støtte til å markere VÅR DAG. Dagen kan dere bruke til det dere vil. Det viktigste er at lokalsamfunnet får anledning til å se hva slags organisasjon dere er, og hvilke aktiviteter dere driver med.
Sparebankstiftelsen DNB støtter VÅR DAG-kampanjen. 5 millioner kroner skal deles ut i støtte til lokale arrangementer. Maks søknadsbeløp per arrangement/markering er 25 000 kr.
Del på:
-
Nye politiske representanter i styret til Hamarøy frivilligsentral
Under kommunestyret 19. juni 2025 ble det valgt nye politiske representanter for styret i Hamarøy frivilligsentral for perioden 2025 - 2027.
-
PRIDE 2025 i HÁBMER - HAMARØY
Det ble en fantastisk Pride-markering i Hábmer - Hamarøy 2025! Selv om det var overskyet og grått ute så farget alle som markerte Pride opp hele Oppeid i regnbuens farger. Forsidefoto: Bård Eriksen/NordSalten Avis
-
Bli med å feir at Hábmer - Hamarøy er nest beste friluftslivskommune i landet!
Hamarøy kommune havnet nylig på andreplass i den nasjonale kåringen av årets friluftslivskommune. For å feire dette flotte resultatet inviterer Hamarøy kommune og Salten friluftsråd til feiring og fellestur til Jensvasskollen den 17. juni fra kl. 18.00.
-
PRIDE 2025 i HÁBMER - HAMARØY
Bli med å feir Pride mandag 16. juni! Hábmera nuorajráde - Hamarøy ungdomsråd i samarbeid med Hamarøy frivilligsentral og Hábmera suohkan - Hamarøy kommune inviterer til Pride-markering i Hábmer-Hamarøy!