-
Kjærlighet og mangfold i Hábmer-Hamarøy
Tradisjonen tro feirer vi kjærlighet og mangfold i Hábmer-Hamarøy. Regnbueflaggene er heist ved kommunehuset og flere andre steder i kommunen i hele juni, og Hamarøy Pride ble markert med parade fra Oppeid og appeller i Hamsunsenteret mandag denne uka. Dette er femte gang vi feirer Pride.
TRILLETHON 2022
136 kilometer fordelt på 34 etapper ble trillet ved hjelp av dukkevogn, hest og kjerre, trillebår, brannbil, sykkel, båt, traktor og handlevogn.Tusen takk til alle frivillige som deltok på Trillethon 2022! Takk til alle som bakte kake, stod opp tidlig, trillet, heiet og bidro til at det ble en flott samholdsstafett. Langs hele løypa blomstret engasjementet og trillegleden.
Ringen startet i Musken fredag kveld, og fortsatte lørdag morgen med båt til Helland og derfra inn til Drag. Fra Drag trillet vi videre til Skillvassbakk, Storjord, Ulvsvåg og Oppeid. Her koblet Tranøy seg på. Ferden gikk videre til Skutvik og Ness hvor ringen ble fraktet med ribb sponset av Vestfjord Explorer. På Finnøy ble vi møtt med kake, kaffe og en flott gjeng som fraktet ringen videre i dukkevogn. Så gikk ferden videre til Innhavet. Siste etappe ble trillet med handlevogn og flere barn og voksne var møtt opp.
Det ble en flott dag og en trivelig samling da ringen kom i mål igjen på Drag.
Vi gleder oss allerede til neste år!
Her kan du se bilder fra årets stafett:
Del på:
-
Hamsundagene 2026
4. – 7. august blir det igjen litteratur og - kulturfestival i Hamarøy, men ingen festival uten frivillige!
-
Ny styreleder i Hamarøy frivilligsentral
På årsmøtet til Hamarøy frivilligsentral 22. april 2026 ble Solveig Hirsch valgt som ny styreleder.
-
Åpent møte om kommunes frivilligstrategi
I forbindelse med arbeidet med ny frivilligstrategi inviterer Hábmera suohkan-Hamarøy kommune representanter fra frivilligheten til et åpent innspillsmøte. Møtet finner sted på Ulvsvåg gjestgiveri onsdag 8. april 2026, kl. 18.00 - 20.00.
-
Årsmøte i Hamarøy frivilligsentral
22. april 2026 kl.: 18:00 i Kraftstasjonen, Hamarøyhallen.