-
Malvin Eriksen og Tove Anita Langmo får Frivillighetsprisen 2025
Frivillighetsprisen 2025 ble utdelt på siste kommunestyremøte i år. Årets vinnere av frivillighetsprisen er Malvin Eriksen og Tove Anita Langmo for deres mangeårige og utrettelige innsats for Drag Svømmeklubb og lokalsamfunnet.
Vinner av Frivillighetsprisen 2022
Frivillighetsprisen 2022 tildeles Ellen Smedstuen Ediassen for hennes utrettelige bidrag til forskjellige lag og foreninger i en årrekke.Frivillighetsprisen i Hábmer/Hamarøy har som formål å motivere, synliggjøre og verdsette frivilligheten i kommunen. Den skal fremheve frivillighetens verdi for mennesker og lokalsamfunn gjennom å løfte fram gode eksempler på resultater av frivillig innsats.
Prisen deles ut til personer, foreninger eller organisasjoner som har gjort en ekstra innsats for sine medmennesker og sitt lokalsamfunn.
Innbyggerne i kommunen har blitt oppfordret til å nominere personer og foreninger, og styret i Hamarøy Frivilligsentral fungerer som jury.
- I år er det Frivillighetens år og vi ønsker å løfte frem alle de frivillige som bidrar jevnt og trutt over flere år, alle som baker, rydder og steller i stand. De synes kanskje ikke alltid like godt, men de er viktige støttespillere og gjør en viktig jobb. I år går prisen til en slik ildsjel, sier styreleder i Hamarøy Frivilligsentral, Anita Overelv.
Hamarøy Røde kors bidrar med pengepremien som følger prisen, en gavesjekk på 2500 kr.
Frivillighetsprisen for 2021 går til Ellen Smedstuen Ediassen fra Finnøy
Juryens begrunnelse:
«Ellen har gjennom en årrekke stilt opp som frivillig på en rekke prosjekter. Hun har vist et utrettelig engasjement gjennom frivillig arbeid i flere lag og foreninger på Finnøy og ellers i Hamarøy, som Finnøy Ungdomslag, Karlsøy kirkeforening, Hamarøy Menighetsråd, Hamarøy og Tysfjord Bygdekvinnelag og Innhavet Sanitetsforening. Det siste året har Ellen vært frivillig arbeidet med i Trillethon, Friluftsskola og TV-aksjonen.
Ellen brenner for tilflytting og inkludering og har en evne til å se alle. Hun er rettferdig, omsorgsfull og inkluderende. Ellen er den frivillige som alltid er der, stiller opp og bidrar uselvisk og med stort pågangsmot. Uansett hvor travelt hun har det så tar hun seg alltid tid til å bidra. Det finnes ikke mange som Ellen og hun er en verdig vinner av Frivillighetsprisen 2022.»
Del på:
-
Julefeiring for alle 2025
Til alle som synes julaften kan være en kjip dag, ikke har kjøpt ribbe eller rett og slett ønsker å feire julaften sammen med andre: Velkommen til julefeiring for alle på Møteplassen!
-
Hvem fortjener Frivillighetsprisen 2025?
Nå kan du nominere kandidater til årets Frivillighetspris. Frist er 20. november.
-
Møteplassen (gratiskafé på HIS) åpner igjen
Møteplassen åpner torsdag 30. oktober og er åpent på torsdager fra kl 17:00 til 19:00.
-
Bli med-dagen gjennomført
Hábmera suohkan - Hamarøy kommune og Hamarøy Frivilligsentral arrangerte for første gang "Bli med-dagen" sammen med lag og foreninger i Hamarøyhallen 9. oktober 2025.