-
Hvem fortjener Frivillighetsprisen 2025?
Nå kan du nominere kandidater til årets Frivillighetspris. Frist er 20. november.
Julefeiring for alle i Hábmer - Hamarøy 2024!
For tredje året på rad ble det arrangert julefeiring for alle, på selve julaften. Med åpen kafé på formiddagen, og felles julemiddag med både kjøtt, fisk og vegetar og ikke minst dessert på ettermiddagen.Bakgrunnen for julefeiringen er at det er mange som har et komplisert forhold til julen. Mange som av forskjellige grunner har slekt og venner langt unna, og noen synes dette er en hyggelig dag å være sammen med andre. Eller slippe å ta oppvasken, for den saks skyld.
En av initiativtakerene bak feiringen, Anita Overelv sa i forkant av arrangementet: “Dette blir tredje året vi arrangerer dette, så da kan vi vel kalle det en tradisjon”. Det er lokale frivillige, i samarbeid med Hamarøy internasjonale senter og Frivillighetssentralen som også i år skal servere julemiddag til inntil 100 personer. Og tidligere på dagen serveres kaffe og kaker til alle som tar seg tida til å stikke innom HIS mellom klokka 12 og 14.
Overelv synes det er givende og samlende slit. -Det var veldig både gøy og rørende i fjor, å kunne feire sammen på denne måte. Vi tar med oss de gode tilbakemeldingene fra alle som var med i fjor. Både de på kjøkkenet, de rundt bordene, de som rigget, de som ryddet og de som kom med kaker og gaver, sier hun.
Nok en julaften ble det et vellykket arrangement. Det ble 102 stk til bords for å spise sammen på julaften! Det synes vi er så hyggelig.
På vegne av alle ønsker vi å si tusen takk til alle som bidro med matlaging, servering, innkjøp, organisering, fikse julenisse, spille mini-konsert, kjøre gjester, hente gjester, vaske opp, rydde, låne stæsj, bake og levere kake, pynte og le. Tusen takk. Det er fantastisk at vi kan gjøre dette sammen på selveste julaften.
Vi ønsker også å takke Sparebankstiftelsen (Sparebank1 Nord-Norge) for økonomisk støtte som vi ikke hadde klart dette uten. Takk til Hamarøy Internasjonale Senter, Hamsunsenteret og alle frivillige!
Del på:
-
Møteplassen (gratiskafé på HIS) åpner igjen
Møteplassen åpner torsdag 30. oktober og er åpent på torsdager fra kl 17:00 til 19:00.
-
Bli med-dagen gjennomført
Hábmera suohkan - Hamarøy kommune og Hamarøy Frivilligsentral arrangerte for første gang "Bli med-dagen" sammen med lag og foreninger i Hamarøyhallen 9. oktober 2025.
-
TV-aksjonen 2025: Atlas-alliansen
Bli med og åpne dører! Årets TV-aksjon går til Atlas-alliansen og skal åpne dører for funksjonshemmede som lever i krig og fattigdom.
-
Bli med-dagen
Har du lyst på en ny hobby? Eller kanskje jobbe frivillig for å hjelpe noen andre? Frivillighetssentralen, Hamarøy kommune og frivillige lag og foreninger inviterer til Bli med-dagen torsdag 9. oktober 2025.