-
Bli med å feir at Hábmer - Hamarøy er nest beste friluftslivskommune i landet!
Hamarøy kommune havnet nylig på andreplass i den nasjonale kåringen av årets friluftslivskommune. For å feire dette flotte resultatet inviterer Hamarøy kommune og Salten friluftsråd til feiring og fellestur til Jensvasskollen den 17. juni fra kl. 18.00.
🌳I 2025 er det Friluftslivets år🎣
Friluftslivets år ønsker å inspirere deg til å oppdage og ta vare på din nærnatur, invitere andre ut og prøve nye friluftslivsaktiviteter.Friluftsliv er for alle og kan oppleves i naturen nær deg. Drømmen er at alle skal finne sin friluftsglede. Det kan skjer når vi er til stede i naturen og møter den med lekenhet, nysgjerrighet og respekt – gjerne sammen med andre. Sammen skal vi i 2025 skape begeistring for et naturvennlig friluftsliv, og senke terskelen for å delta.
Feiringen skapes av friluftslivorganisasjonene, og hele bredden av frivilligheten, friluftsrådene, sentrale og lokale myndigheter, skoler, næringsliv og enkeltpersoner.
Les mer på nettsiden til Friluftslivets år --> https://friluftslivetsar.no/
Del på:
-
PRIDE 2025 i HÁBMER - HAMARØY
Bli med å feir Pride mandag 16. juni! Hábmera nuorajráde - Hamarøy ungdomsråd i samarbeid med Hamarøy frivilligsentral og Hábmera suohkan - Hamarøy kommune inviterer til Pride-markering i Hábmer-Hamarøy!
-
Årsmøte i Hamarøy frivilligsentral
26. mai 2025 kl.: 18:00 i Kraftstasjonen, Hamarøyhallen.
-
Frivillige sjåfører ønskes til Ándáris bussa - Andreas buss
For å sikre at våre barn og unge kan delta på fritidsaktiviteter, trenger vi frivillige sjåfører til å kjøre Ándáris bussa – Andreas buss.
-
Gruppereise til Kreta høsten 2025
Frivilligsentralene i Salten arrangerer to-ukers gruppereise til Platanias, Kreta fra 13.-27. september 2025.