-
Kjærlighet og mangfold i Hábmer-Hamarøy
Tradisjonen tro feirer vi kjærlighet og mangfold i Hábmer-Hamarøy. Regnbueflaggene er heist ved kommunehuset og flere andre steder i kommunen i hele juni, og Hamarøy Pride ble markert med parade fra Oppeid og appeller i Hamsunsenteret mandag denne uka. Dette er femte gang vi feirer Pride.
Frivillige sjåfører søkes
Er du ledig på dagtid og mulighet til å bidra med transport til og fra Oppeid?Torsdager kl.: 10:30-12:30 arrangeres det eldrekafé på Trivselsstua på Hamarøy Bygdeheim. Dette er et flott tilbud for eldre i hele kommunen. Men vi trenger hjelp til kjøring! Mange eldre som ikke bor på Oppeid og ikke har mulighet til å kjøre selv ønsker også å delta på dette.
Har du mulighet til å hjelpe til med kjøring fra andre steder i kommunen til Oppeid disse dagene? Ta kontakt med Karina på tlf.: 94190943 eller e-post: karina.thorbergsen@hamaroy.kommune.no
Del på:
-
Hamsundagene 2026
4. – 7. august blir det igjen litteratur og - kulturfestival i Hamarøy, men ingen festival uten frivillige!
-
Ny styreleder i Hamarøy frivilligsentral
På årsmøtet til Hamarøy frivilligsentral 22. april 2026 ble Solveig Hirsch valgt som ny styreleder.
-
Åpent møte om kommunes frivilligstrategi
I forbindelse med arbeidet med ny frivilligstrategi inviterer Hábmera suohkan-Hamarøy kommune representanter fra frivilligheten til et åpent innspillsmøte. Møtet finner sted på Ulvsvåg gjestgiveri onsdag 8. april 2026, kl. 18.00 - 20.00.
-
Årsmøte i Hamarøy frivilligsentral
22. april 2026 kl.: 18:00 i Kraftstasjonen, Hamarøyhallen.